Centru reparatii aparat auditiv

Experiente cu centre audiologice, ce-i de vizitat si ce-i de evitat.
Post Reply
teddy
Posts: 7
Joined: Fri Jul 08, 2011 6:21 pm

Centru reparatii aparat auditiv

Post by teddy »

Va rog sa ma ajutati cu o reparatie la aparatul auditiv al bunicii. La centrul din Ardeleni Audionova reparatia ma costa 981 lei. Dupa ce inainte am platit constatarea 51 lei.

Va rog sa ma indrumati catre alt centru.
Roxa H
Posts: 59
Joined: Tue Apr 05, 2011 8:31 am

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Roxa H »

Oauuuu....... :shock: de banii acestia cumperi unul nou......incearca si aici office@soundservice.ro , poate se rezolva .

Succes.
Cristi
Posts: 73
Joined: Mon Mar 28, 2011 12:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Cristi »

teddy wrote:Va rog sa ma ajutati cu o reparatie la aparatul auditiv al bunicii. La centrul din Ardeleni Audionova reparatia ma costa 981 lei. Dupa ce inainte am platit constatarea 51 lei.

Va rog sa ma indrumati catre alt centru.
Pai ia legatura cu APNA. are un raspuns cum ca el/ea si-a reparat cu 200 lei la alt centru. Poate pe privat iti da informatia...
teddy
Posts: 7
Joined: Fri Jul 08, 2011 6:21 pm

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by teddy »

multumesc roxa H pentru informatie , o sa trimit un mail si astept adresa unde ma pot adresa,
teddy
Posts: 7
Joined: Fri Jul 08, 2011 6:21 pm

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by teddy »

roxa am vazut in mesaj ca ai scris ca reparatia aparatului face cat unul nou.

Stie cineva unde gasesc producator de aparate? am inteles ca audionova este distribuitor si din cauza asta costa mult


Unde ?? Decat sa-l repar as prefera sa-i cumpar un aparat nou
Roxa H
Posts: 59
Joined: Tue Apr 05, 2011 8:31 am

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Roxa H »

Toate firmele sunt distribuitori din cite stiu , pretul de plecare pentru un aparat auditiv este 929.40 , este pretul de referinta al CAS.Eu personal nu stiu firme sa vinda aparate mai ieftine de atat , vorbesc despre aparate noi , cu garantie 2 ani.
dark_light
Posts: 229
Joined: Tue Nov 27, 2007 1:19 pm

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by dark_light »

Ce model de aparat e si ce ti s-a spus ca e defect la el?
Cristi
Posts: 73
Joined: Mon Mar 28, 2011 12:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Cristi »

Stie cineva unde gasesc producator de aparate? am inteles ca audionova este distribuitor si din cauza asta costa mult Unde ?? Decat sa-l repar as prefera sa-i cumpar un aparat nou
Exista sigur pe piata cel putin un producator, care are reprezentanta in Romania. Daca zic aici, ar putea fi considerata reclama ? Nu stiu. Iti zic pe privat, ca sa fiu mai sigur :wink:
maria gheorghe
Posts: 1
Joined: Mon Jul 25, 2011 3:53 pm

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by maria gheorghe »

Binenteles ca mesajele sunt artificiale, Eu va spun: Audionova este cea mai buna!
dark_light
Posts: 229
Joined: Tue Nov 27, 2007 1:19 pm

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by dark_light »

care mesaje sunt artificiale? alea cu "Audionova rulez"? :twisted: :lol: parca am fi la un meci de fotbal...
Ada31
Posts: 64
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:02 pm
Location: Craiova

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Ada31 »

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie? as dori o curatare a aparatelor auditive in Craiova. stie cineva un centru de reparatii in Craiova? Singurul centru interesant de care am auzit este Sounservice, dar este in Ploiesti. ar mai fi Starkey dar in Pitesti. as dori sa aflu de unul in Craiova. ma poate ajuta cineva?
Ada31
Posts: 64
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:02 pm
Location: Craiova

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Ada31 »

Tot eu raspund..am intrebat in stanga si in dreapta..ramane Soundservice care reparat, curatat aparate la sediul central din Ploiesti si Starkey care la fel repara, curata aparate la sediul central din Bucuresti, Audionova trimite aparatele tot la sediul central din Bucuresti. in Craiova nu exista centru pentru reparat, curatat aparate auditive, toate firmele existente trimit aparatele la sediul lor central, un laborator de reparatii este foarte scump si nu merita investitia pentru firmele respective.
Roxa H
Posts: 59
Joined: Tue Apr 05, 2011 8:31 am

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Roxa H »

Exista si in Craiova punct de lucru Soundservice, incearca , au preturi bune nici nu se compara cu Audionova, la fel si reparatiile.....:))
Ada31
Posts: 64
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:02 pm
Location: Craiova

Re: Centru reparatii aparat auditiv

Post by Ada31 »

Da, Roxa stiu, pe strada Amaradia , nr 13. am aflat si preturile lor, sunt mai mici ca la Audionova. deja am facut o reparatie+ curatat de aparate la ei. am fost multumita, pe viitor voi apela la ei.
Post Reply