Soundservice

Experiente cu centre audiologice, ce-i de vizitat si ce-i de evitat.
Post Reply
andrada678
Posts: 27
Joined: Sun May 03, 2009 9:22 pm

Soundservice

Post by andrada678 »

Buna ziua,
As dori sa stiu daca este vreun utilizator de proteze Audifon de la Soundservice si ce parere are despre acestea?
Ada31
Posts: 64
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:02 pm
Location: Craiova

Re: Soundservice

Post by Ada31 »

Buna! Am facut testare la ei, trebuie sa schimb ap in august. Impresie buna: Sonic si Audio Service. Audifonul are ap slabe, cred ca merg pentru hipoacuzii usoare, medii. O sa aleg Sonic: pentru aspect, open-fit pentru hipoacuzii medie si severa, intelegere buna a vorbirii in zgomot, liniste.
O sa revin cu impresii dupa ce le voi purta 2-3luni.
Ada31
Posts: 64
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:02 pm
Location: Craiova

Re: Soundservice

Post by Ada31 »

Am achizitionat recent de la firma Sonic, doua aparate auditive modelul Celebrate 80 mini bte. Dupa doua luni va pot spune parea mea:
- aspect, sunt micute, discrete, le folosesc cu oliva open-fit, aproape nu se vad
- sunt puternice, merg pentru hipoacuzii medii, severe
-la 2ap am primit bonus telecomanda pe care o folosesc doar sa schimb programele, la volum nu trebuie umblat ( fata de ap anterioare unde butonam si la volum), asta a fost surpriza: din reglaj am volumul potrivit in toate programele..
-are 4programe, 14medii de ascultare, procesare buna a zgomotului de fond, intelegere buna a vorbirii in zgomot- foarte important!; in liniste se aude si se intelege bine vorbirea la toate ap, diferenta o face intelegerea vorbirii in zgomot, pe strada, la un bar, pizzerie, in masina
Sunt multumita de aparatele achizitionate.
Ps: amandoua au costat 10.000lei.
Post Reply