Starkey

Experiente cu centre audiologice, ce-i de vizitat si ce-i de evitat.
MariusH
Posts: 47
Joined: Wed Jan 28, 2009 3:11 pm

Starkey

Post by MariusH »

Starkey Laboratories este una dintre cele mai mari companii de tehnica auditiva din lume . Compania are 6 divizii ce-i apartin : Audibel.Micro-Tech, NuEar, Omni, Qualitone si Starkey si are filiale in Asia,Australia,America Centrala, America de Nord si Europa.
STARKEY ROMANIA are sediul in Brasov,str. Avram Iancu nr.46 tel 0268-475089.
Exista puncte de lucru in tara :
BUCURESTI str. Vasile Lascar nr 8 sector 2 tel 021-3119623
CLUJ NAPOCA str.Motilor nr 20 tel 0264-598788 : 0730-115844
BISTRITA strImparatul Traian nr.20 tel. 0263236129 ; 0746-626972
ORADEA str Gheorghe Doja nr.79A tel 0259-211321
TIMISOARA B-dul Revolutiei nr 13 tel 0256-494904
IASI B-dul Stefan cel Mare si Sfant nr 14 tel 0232-276777
apolo
Posts: 194
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:38 pm

Post by apolo »

si ai mai uitat un punct de lucru. dar nu il spun :P
MariusH
Posts: 47
Joined: Wed Jan 28, 2009 3:11 pm

Post by MariusH »

PITESTI Aleea Spitalului nr 24 tel 0748035428
CONSTANTA str Stefan cel Mare nr 78 tel 0730-116044
TheSithLord
Posts: 35
Joined: Fri Dec 05, 2008 8:14 pm

Post by TheSithLord »

Mai multe informatii despre ei?Cineva?Pareri?
User avatar
Keo
Posts: 382
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:50 pm

Post by Keo »

Mi-au placut, erau dispusi pentru un test de o saptamana sa-mi fac o idee inainte sa cumpar iar aparatele STARKEY au un renume (si sunet imho) bun. Fa-le o vizita, afli cel mai usor.
Angel
Posts: 15
Joined: Wed Nov 08, 2006 3:28 pm

Post by Angel »

A fost o oferta de eliberare aparate gratuite, acum vre-o 6 luni, catorva copii de la o scoala de hipoacuzici si, vreau sa va spun ca, toti acesti copii nu pot folosi aparatele din cauza olivelor foarte proaste, aparate defecte, imposibilitate de reparatie ca nu se mai gasesc piese de schimb, etc. Bataie de joc pentru niste copii aflati in suferinta.
MariusH
Posts: 47
Joined: Wed Jan 28, 2009 3:11 pm

Post by MariusH »

Draga Angel,
ar trebui totusi sa fii un pic mai documentat si sa nu arunci doar asa cu vorbe.
In noiembrie 2007 Fundatia Starkey Hearing din Statele Unite ale Americii a avut o actiune de amploare in Romania prin care a donat peste 2000 de aparate auditive la mai mult de o mie de copii si adulti incercand sa le redea sansa unei vieti normale. Copiii inclusi in acest program au fost selectati din gradinitele ,scolile,centrele si liceele pentru hipoacuzici. Este posibil ca la un numar asa mare de aparate folosite de copii sa apara si defecte,dar sunt sigur ca acestea se pot repara la laboratorul Starkey Romania. In ceea ce priveste olivelele acestea se pot confectiona de orice firma de protezare si oricum trebuie schimbate periodic.
Asa ca nu arunca noroi pe o actiune umanitara fara a fi suficient documentat.
toni.matei
Posts: 31
Joined: Mon Sep 28, 2009 12:08 pm

starkey

Post by toni.matei »

de ceva vreme aparatele starkey (o parte dintre ele) sunt comercializate si prin intremediul audio-optica. s-a facut o prezentare destul de completa si de corecta. asa ca: daca cineva acuza olivele facute de strakey pot procura aparate prin audio-optica, unde este posibil ca olivele sa fie de o mai buna calitate si executie
MariusH
Posts: 47
Joined: Wed Jan 28, 2009 3:11 pm

Post by MariusH »

Ce aparate marca Starkey comercializeaza Audio Optica ?
toni.matei
Posts: 31
Joined: Mon Sep 28, 2009 12:08 pm

Post by toni.matei »

MariusH wrote:Ce aparate marca Starkey comercializeaza Audio Optica ?
gama radius
dark_light
Posts: 229
Joined: Tue Nov 27, 2007 1:19 pm

Post by dark_light »

toni.matei, ai fost la prezentarea aia sau vorbesti din auzite? :lol:
Radius este o familie de aparate produse de Micro-Tech. Micro-Tech este parte a companiei Starkey, care a mai preluat de-a lungul timpului si alte firme mai mici. Deci Audio-Optica nu comercializeaza Starkey, ci Micro-Tech.
Fii foarte atent cu afimatiile, ca te poti face de ras foarte usor. mai ales ca esti reprezentant Audio-Optica... 8)
toni.matei
Posts: 31
Joined: Mon Sep 28, 2009 12:08 pm

Post by toni.matei »

dark_light wrote:toni.matei, ai fost la prezentarea aia sau vorbesti din auzite? :lol:
Radius este o familie de aparate produse de Micro-Tech. Micro-Tech este parte a companiei Starkey, care a mai preluat de-a lungul timpului si alte firme mai mici. Deci Audio-Optica nu comercializeaza Starkey, ci Micro-Tech.
Fii foarte atent cu afimatiile, ca te poti face de ras foarte usor. mai ales ca esti reprezentant Audio-Optica... 8)

ai dreptate
dark_light
Posts: 229
Joined: Tue Nov 27, 2007 1:19 pm

Post by dark_light »

toni.matei wrote: ai dreptate
Stiu. La fel am dreptate si cu faptul ca nu e tocmai elegant si corect sa vii si sa spui "cine crede ca vecinul e prost, sa vina la mine ca-s mai destept ca el".

Mai avem ceva ani de trait in democratie pana s-o intelegem...
MariusH
Posts: 47
Joined: Wed Jan 28, 2009 3:11 pm

Post by MariusH »

dark_light wrote:toni.matei, ai fost la prezentarea aia sau vorbesti din auzite? :lol:
Radius este o familie de aparate produse de Micro-Tech. Micro-Tech este parte a companiei Starkey, care a mai preluat de-a lungul timpului si alte firme mai mici. Deci Audio-Optica nu comercializeaza Starkey, ci Micro-Tech.
Fii foarte atent cu afimatiile, ca te poti face de ras foarte usor. mai ales ca esti reprezentant Audio-Optica... 8)
Aparatele sunt de fapt Starkey,se regleaza cu acelasi soft(Inspire OS),dar sunt in carcase si sub numele lui Micro Tech.
toni.matei
Posts: 31
Joined: Mon Sep 28, 2009 12:08 pm

Post by toni.matei »

dark_light wrote:
toni.matei wrote: ai dreptate
Stiu. La fel am dreptate si cu faptul ca nu e tocmai elegant si corect sa vii si sa spui "cine crede ca vecinul e prost, sa vina la mine ca-s mai destept ca el".

Mai avem ceva ani de trait in democratie pana s-o intelegem...
daca citesti cu atentie ceea ce am scris, ai vedea ca nu am folosit chiar acea exprimare... si citeste mai sus unde cineva se plange de olivele respective

daca cineva acuza olivele facute de strakey pot procura aparate prin audio-optica, unde este posibil ca olivele sa fie de o mai buna calitate si executie
Post Reply