Starkey

Experiente cu centre audiologice, ce-i de vizitat si ce-i de evitat.
User avatar
Keo
Posts: 382
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:50 pm

Re: Starkey

Post by Keo »

Starkey Unirii wrote:invizibil*
Steluta aia e pusa din greseala? Pentru ca si CIC in teorie e invizibil, practic mult mai vizibil decat un open-fit.

Ce preturi ar avea? Ce fitting range?
dark_light
Posts: 229
Joined: Tue Nov 27, 2007 1:19 pm

Re: Starkey

Post by dark_light »

Cred ca steluta se refera la dimensiunea canalului auditiv. Cel putin asa zice pe site-ul oficial:

http://www.starkey.ro/category/descoper ... soundlens/

Cat despre gama de reglaj, se pare ca ar acoperi hipoacuzii pana la medii spre severe. Pe site-ul din State apare asa ceva:

http://www.starkeypro.com/public/profes ... ndlens.jsp
cdpuscas
Posts: 5
Joined: Wed Dec 28, 2011 9:48 pm
Location: Satu Mare / Baia Mare

Re: Starkey

Post by cdpuscas »

Inca o data, nu pot sa nu remarc modul admirabil in care cei de la Starkey isi trateaza clientii.
Dupa cum scriam intr-un post precedent, in ianuarie am fost ajutat sa achizitionez, la un pret promotional, o pereche de aparate Starkey S Series iQ11.
Dupa achizitie au urmat reglajele. Dupa cel de-al doilea reglaj, am fost mai mult decat multumit. Au mai urmat doar cateva reglaje de finete pana in momentul de fata.
Deci practic, pana acum am facut aproximativ 4 reglaje, in conditiile in care, pentru mine, fiecare reglaj inseamna o deplasare de 150 km pana la Cluj.
Si acum vine partea frumoasa.
Am aflat intamplator in zilele astea de oferta de 2 aparate la pret de 1.
In aceste conditii, am reusit sa-mi vand vechile aparate si am facut upgrade la 3 Series RIC i110 Wireless, aceste modele fiind varful de gama de la Starkey in momentul de fata.
Migrarea setarilor a durat aproximativ 10 minute. Acum practic, am exact aceleasi setari pe care le aveam inainte. In plus am activat facilitati noi (SpectralIQ, comenzi sincronizate de schimbare program si volum, etc) pe care nu le aveam inainte.
Avand aceleasi setari ca si inainte pot sa-mi dau seama de plusul de calitate pe care il ofera noua tehnologie, si dupa cateva zile de utilizare pot sa zic ca a meritat si efortul financiar.
Nu vreau sa fiu off-topic, asa ca despre diferentele pe care le-am observat intre aceste 2 serii de aparate voi scrie in intr-un post nou in sectiunea dedicata acestora.
danubian
Posts: 21
Joined: Sun Nov 13, 2011 5:15 pm

Re: Starkey

Post by danubian »

E ciudat ca desi Starkey sunt foarte apreciati pentru atitudinea fata de client, nu gasesc pe acest forum nicio recenzie legata de protezele marca Starkey.
Aveti cunostinta de calitatea/fiabilitatea lor ?
Starkey Unirii
Posts: 11
Joined: Wed Oct 12, 2011 1:49 pm

Starkey

Post by Starkey Unirii »

Va invitam la: ZIUA PORTILOR DESCHISE
Attachments
Porti_deschise.jpg
dan2004
Posts: 1
Joined: Wed Jun 05, 2013 8:36 pm

Re: 2 aparate auditive la pret de 1

Post by dan2004 »

Starkey Unirii wrote:2 LA PRET DE 1
Pentru a veni in intampinarea persoanelor care au probleme de auz la ambele urechi, Starkey revine cu oferta care va permite sa achizitionati 2 aparate auditive si sa platiti 1.
Aceasta oferta este valabila doar pentru aparatele retroauriculare (in spatele urechii).
Vedeta acestei oferte este aparatul ARIES PRO pe care il puteti achizitiona la 2300 ron (2 aparate).
Va asteptam!
Stiu ca e un mesaj mai vechi dar...ma interesa si pe mine/pentru mama.
Se mai intampla cumva in perioada urmatoare?
Starkey Unirii
Posts: 11
Joined: Wed Oct 12, 2011 1:49 pm

Re: 2 aparate auditive la pret de 1

Post by Starkey Unirii »

Buna ziua,
Nu pot sa va spun in acest moment daca si cand va mai avea loc aceasta promotie. La Starkey puteti sa beneficiati de oferte atractive in orice perioada. Va invitam sa va faceti o programare la unul dintre cabinetele noastre si va asigur ca veti beneficia de cea mai buna oferta de pe piata.
Va asteptam!
ania
Posts: 44
Joined: Thu Aug 21, 2008 8:51 pm

Re: Starkey

Post by ania »

Sunt interesata de modul in care service-ul functioneaza la ei.
De ex daca aparatul are vreo defectiune si trebuie sa fie schimbata carcasa, microfonul sau receptorul acest lucru poate fi rezolvat printr-o simpla vizita la ei? Adica fara sa fie necesar sa las aparatele peste zi acolo daca sunt in caz de urgenta.

Sunt curioasa daca si sediul de la unirii ofera service sau doar reglaje.
dark_light
Posts: 229
Joined: Tue Nov 27, 2007 1:19 pm

Re: Starkey

Post by dark_light »

i-ai sunat sa-i intrebi? ca cel mai bine vorbesti direct cu oamenii si vezi in ce conditii iti poti rezolva problemele.
ania
Posts: 44
Joined: Thu Aug 21, 2008 8:51 pm

Re: Starkey

Post by ania »

Inca nu, dar urmeaza ca saptamana viitoare sa le fac o vizita cred.
eirene
Posts: 1
Joined: Tue Nov 18, 2014 2:03 pm

Re: Starkey

Post by eirene »

Bună ziua,
Sunt purtătoare de aparate de aproape 15 ani! Acum am 35 de ani, însă nu am găsit pana acum, un aparat care să mă mulțumească. Am avut și intrauricular și retroauricular. Acum am hipoacuzie bilaterală severă. Ce aparate îmi recomandați? Mulțumesc frumos!
Starkey Unirii
Posts: 11
Joined: Wed Oct 12, 2011 1:49 pm

Starkey

Post by Starkey Unirii »

Buna ziua!
Starkey va pune la dispozitie o gama larga de aparate auditive. Pentru a va putea da mai multe detalii referitoare la aparatele auditive potrivite scaderii dvs. de auz, cel mai bine este sa veniti la cabinet. Astfel, putem sa facem o audiograma si sa discutam concret despre aparate auditive, facem proba cu mai multe tipuri de aparate si va putem da informatii despre posibilitatea de achizitionare.
La Starkey beneficiati de:
Audiograma – analiză gratuită
Consiliere gratuită pentru găsirea soluţiei optime pentru pierderea de auz
Proba cu aparatele auditive recomandate - gratuită
Reglaje gratuite pe toată perioada purtării aparatelor auditive Starkey
Garanţie şi reparaţii.

Pentru programare ne puteti contacta la: 021.335.05.25 - Bd unirii, Nr 17, sector 4, Bucuresti
Joy
Posts: 1
Joined: Wed Jan 13, 2016 10:48 pm

Re: Starkey

Post by Joy »

Buna ziua,

Observ ca in trecut ati avut oferte foarte atractive. Ceva asemanator in viitorul apropiat? :)

Multumesc.
ggrosu
Posts: 8
Joined: Thu Mar 05, 2015 5:20 pm
Location: Iasi

Re: Starkey

Post by ggrosu »

Asa cum se poate observa si pe site-ul lor, Starkey nu este prezent la Iasi. Cel mai aproape poti sa mergi in Piatra Neamt.
Post Reply