ameteli cu pierderea echilibrului

Discutii generale care nu se incadreaza in nici un alt forum ale acestui site.
Post Reply
andreea9maria
Posts: 1
Joined: Wed Aug 12, 2009 12:05 am

ameteli cu pierderea echilibrului

Post by andreea9maria »

Imi poate explica cineva care este problema si ce este de facut?
Mama mea are probleme cu echilbrul, adica vede curbat si este foarte ametita si nu ii trece de la medicamentele ce i au fost recomandate (betaserc, bilobil, antibiotice orale si local in ureche).
De fapt problema ei a inceput cand a fost mica, i s a facut o operatie la urechea stanga (nu stiu care a fost cauza) iar aprox. cu cinci ani i s a facut alta operatie pentru ca i a crescut ceva tesut benign in ureche. Cam de o luna se plange ca este ametita tot timpul desi ia tratament.
Initial a fost la un domn doctor sa i vada urechea, acesta a zis ca urechea este curata si ca este posibil sa fie racita.I s a recomandat antibiotic oral dar fara rezultat. Apoi a fost l alt domn doctor cu urechea , acesta din urma i a scos numai mizerie si dopuri de ceara din ureche si i a recomandat picaturi de antibiotic local in ureche, bilobil si betaserc.
Dupa tratamentul celui de al doilea doctor mama spune ca poate sa mearga fara sa se sprijine de perete sau de altcineva, dar ca este in continuare ametita. Acum al doliea domn doctor spune ca urechea arata bine si este curata, dar de ce nu dispar ametelile?
Am citit ceva despre otoliti, pot sa apara ametelile si de la ei din cauza ca s au deformat? dar de ce abia acum?
Post Reply