Intalniri?

Discutii generale care nu se incadreaza in nici un alt forum ale acestui site.
Adamonica
Posts: 5
Joined: Thu Jun 24, 2010 10:24 pm
Location: TIMISOARA

Re: Intalniri?

Post by Adamonica »

Eu sunt din TM.Am 31 ani si am si eu probl cu auzul.as dori sa impartasesc si altora cum mi-am mai recapatat eu din auz,doar prin leacuri naturiste.Daca exista doritori de discutii,va astept!
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

Adamonica wrote:Eu sunt din TM.Am 31 ani si am si eu probl cu auzul.as dori sa impartasesc si altora cum mi-am mai recapatat eu din auz,doar prin leacuri naturiste.Daca exista doritori de discutii,va astept!
Scuze, dar majoritatea au hipoacuzie sau surditate de tip neurosenzorial, ca si mine de altfel, leacurile naturiste nu fac nimic. La tine, poate pierderea auzului are cauze mai putin dramatice, ar putea fi de transmisie dar un caz usor, ptr ca cea de transmisie (daca e afectat/lezat ciocanul, nicovala sau scarita urechii) e operabila si nici acolo nu cred sa faca ceva leacurile naturiste...

Mai bine povesteste pur si simplu cazul tau, dar mi se pare ca nu aici trebuia sa deschiz topicul, aici e vb de intalniri... O zi buna! :)
Adamonica
Posts: 5
Joined: Thu Jun 24, 2010 10:24 pm
Location: TIMISOARA

Re: Intalniri?

Post by Adamonica »

propun sa ne mutam pe alt topic sa vorbim.de acord? :D
Despre CEAIUL DE FENICUL ai auzit ca face adevarate minuni?ma refer la fulmigatii.
OBLIGEANA(capsule)regenereaza tesuturile,nervul...
Daca doresti mai multe lamuriri,lasa-mi un nr de telefon si te contactez.De unde esti?
Mi-as dori tare mult sa te pot ajuta!
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

Adamonica wrote:propun sa ne mutam pe alt topic sa vorbim.de acord? :D
Despre CEAIUL DE FENICUL ai auzit ca face adevarate minuni?ma refer la fulmigatii.
OBLIGEANA(capsule)regenereaza tesuturile,nervul...
Daca doresti mai multe lamuriri,lasa-mi un nr de telefon si te contactez.De unde esti?
Mi-as dori tare mult sa te pot ajuta!
Pe mine? :) Ceaiurile, scuze, dar nu fac nimic la nerv, care e distrus intr-o anumita proportie... La loc nu creste.
O zi buna....
quad87
Posts: 4
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:16 pm

Re: Intalniri?

Post by quad87 »

Salut!

Sunt din Timisoara si as dori sa aflu daca ati avut pana acum vreo intalnire la noi in oras; as fi interesat sa vin si eu. Poate mai aflu ceva nouatati despre proteze auditive. Eu sunt protezat de vreo 7 ani cu B2CIC de la WIDEX@SONOROM (am hipoacuzie bilaterala severa gradul II acentuat; afectiune a nervului auditiv). Adica, aud si fara proteze, da' mai greu. Uneori, le mai si potrivesc :?
User avatar
NORMA JEAN
Posts: 45
Joined: Sat Oct 07, 2006 10:27 pm
Location: Timisoara

Re: Intalniri?

Post by NORMA JEAN »

florrya wrote:experienta?
Uite, si eu sunt dintr-un sat. Si daca ar fi fost un punct accesibil ptr mine, sa zicem Bucuresti sau Brasov, daca as avea si prieteni pe aici pe forum, eu as fi venit. Nu ar fi fost nevoie sa fie o intalnire "judeteana" ca sa te parafrazez pe tine,ptr ca am fi cu adevarat putini.

Unul din regretele mele e ca nu am putut ajuge anul asta la Milano, la intalnirea anuala a lor dar pentru anul viitor am in plan.
Evident ca nu sunt singura, cunosc cativa de acolo, pe forum. Acum m-am multumit sa ii vad in poze.
Ma intrebam de ce naiba nu faceti si voi asa. Aici m-am facut, intr-un an de zile, doar un amic. Iar dincolo am cel putin 17.
Am terminat discursul! :lol: O seara buna! :lol:
Florrya, eu credeam ca ai prieteni pe acest forum, cel putin in Timisoara! :wink: Erai capabila sa strabati drumul pana la MIlano, dar Tm iti pare prea departe? Macar odata la 14 ani? :cry:
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

NORMA JEAN wrote:
florrya wrote:experienta?
Uite, si eu sunt dintr-un sat. Si daca ar fi fost un punct accesibil ptr mine, sa zicem Bucuresti sau Brasov, daca as avea si prieteni pe aici pe forum, eu as fi venit. Nu ar fi fost nevoie sa fie o intalnire "judeteana" ca sa te parafrazez pe tine,ptr ca am fi cu adevarat putini.

Unul din regretele mele e ca nu am putut ajuge anul asta la Milano, la intalnirea anuala a lor dar pentru anul viitor am in plan.
Evident ca nu sunt singura, cunosc cativa de acolo, pe forum. Acum m-am multumit sa ii vad in poze.
Ma intrebam de ce naiba nu faceti si voi asa. Aici m-am facut, intr-un an de zile, doar un amic. Iar dincolo am cel putin 17.
Am terminat discursul! :lol: O seara buna! :lol:
Florrya, eu credeam ca ai prieteni pe acest forum, cel putin in Timisoara! :wink: Erai capabila sa strabati drumul pana la MIlano, dar Tm iti pare prea departe? Macar odata la 14 ani? :cry:

Nu, aici pe forum foarte greu se fac prieteniile nu stiu de ce....am mai conversat despre protezele auditive cu cineva si am ramas amici, dar in general e greu sa iti faci prieteni pe acest forum....
E adevarat, TM nu e asa de departe...cu siguranta!
catalin.cojocaru
Posts: 6
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:32 pm

Re: Intalniri?

Post by catalin.cojocaru »

Adamonica wrote:propun sa ne mutam pe alt topic sa vorbim.de acord? :D
Despre CEAIUL DE FENICUL ai auzit ca face adevarate minuni?ma refer la fulmigatii.
OBLIGEANA(capsule)regenereaza tesuturile,nervul...
Daca doresti mai multe lamuriri,lasa-mi un nr de telefon si te contactez.De unde esti?
Mi-as dori tare mult sa te pot ajuta!
Buna, sunt Catalin si am un baietel de 5 ani cu hipoacuzie medie neurosenzoriala, de perceptie.
Doresc sa te intreb despre experienta ta cu tratamentele naturiste, daca ai avut rezultate si pe ce diagnostic.
Multumesc.
strumfi
Posts: 6
Joined: Mon Nov 28, 2011 11:27 pm

Re: Intalniri?

Post by strumfi »

Se mai fac ceva intalniri? Eventual prin Timisoara ceva... :)
Post Reply