Sport - Alergare

Discutii generale care nu se incadreaza in nici un alt forum ale acestui site.
Post Reply
User avatar
Lutyk.ro
Posts: 15
Joined: Thu Jun 23, 2011 3:05 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Sport - Alergare

Post by Lutyk.ro »

De 4 luni m-am apucat de alergat si pe 21 oct. vreau sa particip la Crosul loteriei romane. In regulament pe care il gasiti aici: http://www.fra.ro/rezultate/71349179971.pdf , una din categorii este PERSOANE CU DIZABILITĂȚI SENZORIALE – BĂRBAȚI și FEMEI (definite ca atare conform Regulamentului federației de specialitate). Am cautat pe net dar nu am gasit nicaieri regulamentul federatiei de specialitate care defineste aceasta categorie.
Eu am hipoacuzie bilaterala medie si incadrare in grad mediu de handicap si in mod LOGIC ar trebui sa ma incadrez in aceasta categorie dar as vrea sa gasesc totusi regulamentul pentru ca legile si regulamentele romanesti de multe ori nu au nici o tangenta cu logica.
Cei de la Loteria Romana ma trimit la federatia de atletism dar acolo nu raspunde nimeni la mail-uri
Stie cineva unde pot gasi acest regulament?
Va multumesc.
User avatar
Keo
Posts: 382
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:50 pm

Re: Sport - Alergare

Post by Keo »

Adica asta? Ai incercat sa-i suni? Ai incercat sa te inscrii si te-au refuzat?
X. PERSOANELE CU DEZABILITATI SENZORIALE – vor face la inscriere dovada handicapului de care sufera prin prezentarea unui document care sa ateste acest lucru.
User avatar
Lutyk.ro
Posts: 15
Joined: Thu Jun 23, 2011 3:05 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sport - Alergare

Post by Lutyk.ro »

In regulamentul din link nu scrie nimic de persoanele cu dizabilitati.
Inscrierea se face in dimineata cursei.
User avatar
Keo
Posts: 382
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:50 pm

Re: Sport - Alergare

Post by Keo »

Keo wrote:Ai incercat sa-i suni?
^
Mihaela34viviana
Posts: 16
Joined: Fri Aug 29, 2014 7:51 pm

Re: Sport - Alergare

Post by Mihaela34viviana »

Lutyk.ro wrote:De 4 luni m-am apucat de alergat si pe 21 oct. vreau sa particip la Crosul loteriei romane. In regulament pe care il gasiti aici: http://www.fra.ro/rezultate/71349179971.pdf , una din categorii este PERSOANE CU DIZABILITĂȚI SENZORIALE – BĂRBAȚI și FEMEI (definite ca atare conform Regulamentului federației de specialitate). Am cautat pe net dar nu am gasit nicaieri regulamentul federatiei de specialitate care defineste aceasta categorie.
Eu am hipoacuzie bilaterala medie si incadrare in grad mediu de handicap si in mod LOGIC ar trebui sa ma incadrez in aceasta categorie dar as vrea sa gasesc totusi regulamentul pentru ca legile si regulamentele romanesti de multe ori nu au nici o tangenta cu logica.
Cei de la Loteria Romana ma trimit la federatia de atletism dar acolo nu raspunde nimeni la mail-uri
Stie cineva unde pot gasi acest regulament?
Va multumesc.
Si eu am tot hipoacuzie medie bilaterala dar nu sunt incadrata in nici un grad de handicap,stiti unde ar trebui sa merg sa ma inscriu si daca ma va afecta in gasirea unui loc de munca?Am inteles de la medicul Orl unde am fost eu ca este suficient sa prezint la interviu pentru un loc de munca diagnosticul pus de medic nimic altceva ,poate ma lamuriti si pe mine,va multumesc anticipat.
Post Reply