Vajait in urechea dreapta

Informatii si experiente despre afectiunile ORL.
Post Reply
grigorasdaniela
Posts: 1
Joined: Sat Sep 19, 2015 4:36 pm

Vajait in urechea dreapta

Post by grigorasdaniela »

Bună ziua ma numesc Daniela și am 29 de ani. De 3 săptămâni am in urechea dreapta un vâjâit însoțit de tiuit. Pur si simplu au apărut asa intr-o seara. Am fost la orl imediat si mi s-a spus ca este tinitus. Am facut audiometria , audiometria tot ce se face si într-adevăr la urechea dreapta auzul este mai scăzut. Mi s-a recomandat sa fac niste perfuzii cu hidrocortizon si pentoxifilina timp de 5 zile le-am facut dupa 1 zi iar a aparut vajaitul si tiuitul m-am dus iar iar am facut audiograma, audiometria etc mi sa spus ca într-adevăr este un mic regres si ca ar trebui sa mai fac inca 5 perfuzii le-am facut dar tot nu ma simt bine si pe deasupra mai am si niște dureri de cap . I-am spus medicului ca am dureri de cap si mi-a spus ca nu beau destule lichide. I-am mai spus si ca eu am probleme cu glanda tiroida si ca iau tratament dar el a spus ca nu are nici o treaba tiroida cu urechea. Eu locuiesc in Germania deci va rog spuneti-mi unde sa mai merg ca nu mai pottt simt ca înnebunesc. Nu ma lamureste nimeni ORL-istul a spus ca boala asta apare asa dintr-o data si la fel si dispare. Ca este din csuza stresului dar nu am stress. Acum am luni iar programare la audiometria, audiograma etc. Va rog un răspuns ceva. Va mulțumesc
Post Reply