Otita seroasa

Informatii si experiente despre afectiunile ORL.
criss
Posts: 4
Joined: Sun Jul 26, 2009 4:42 pm

Post by criss »

am fost la doctor si mi-a dat oxacilina si solutie auriculara.de durut nu ma mai doare chiar asa ca la inceput dar imi tiuie si imi este infundata urechea e ca naiba senzatia aceasta care o am:( puteti sa ma ajutati :cry:
supik
Posts: 11
Joined: Thu Jan 24, 2008 5:31 pm
Location: Ialomita

Post by supik »

[quote="criss"]am fost la doctor si mi-a dat oxacilina si solutie auriculara.de durut nu ma mai doare chiar asa ca la inceput :( puteti sa ma ajutati :cry:[/quote]

Oxacilina? Daca doctorul spune ca asta te ajuta, atunci o sa-si faca efectul si o sa dispara si tiuitul.
E bine ca te-ai dus inainte de a-ti fisura timpanul. Chiar ma bucur ca te-ai mobilizat. Mie mi-a dat alte antibiotice, dar eu m-am dus cam tarziu. Asa ca ai grija de tine, multa sanatate! Si sa ne dai vesti bune!
criss
Posts: 4
Joined: Sun Jul 26, 2009 4:42 pm

Post by criss »

Azi cand am fost a spus doctorul ca am furung in ureche. Nu stiti ce sa fac sa imi dispara cat mai curand? El a spus ca din cauza asta imi tiuie si ma doare
supik
Posts: 11
Joined: Thu Jan 24, 2008 5:31 pm
Location: Ialomita

Post by supik »

[quote="criss"]Azi cand am fost a spus doctorul ca am furung in ureche. Nu stiti ce sa fac sa imi dispara cat mai curand? [/quote]
:D Putea fi mai grav.. n-ai decat sa astepti ca antibioticul sa-l dea inapoi.. Am cautat pe google si am dat de un site unde se dau sfaturi cu solutii naturiste. Acum depinde de tine daca vrei sa apelezi la asa ceva, numai ai grija sa nu agraveze situatia.
Oricum iei antibiotic, asta ar trebui sa-l omoare.
:P Multa sanatate si sa vii cu vesti bune!
criss
Posts: 4
Joined: Sun Jul 26, 2009 4:42 pm

Post by criss »

am fost la orl sa uitat in ureche si mi-a facut spalauri. acuma nu ma mai doare absolut de loc dar infundat imi este la fel. a spus sa ma intorc luni pentru inca cateva spalaturi in ureche.
Post Reply