BELTONE tip REACH 76d

Totul despre protezele auditive purtate.
Post Reply
aurash1980
Posts: 1
Joined: Wed Oct 21, 2009 10:43 pm

BELTONE tip REACH 76d

Post by aurash1980 »

Buna,

Ma numesc Aura si am o fetita de 4 ani si 8 luni diagnosticata cu hipoacuzie neurosenzoriala bilaterala medie, in iunie, la Timisoara, de d-na dr. Zabos.Am reusit luna asta sa-i luam aparatele, dupa mai multe incercari esuate prin Craiova(noi suntem din Craiova),am mers la Audionova in Bucuresti.Domnisoara de acolo ne-a recomandat aceste aparate,Beltone Reach 76d, cu 17 canale, ca fiind cele mai potrivite pentru ea, avand in vedere ca are mult de recuperat din punct de vedere lingvistic.
A trecut decat o saptamana de cand le poarta, se observa o schimbare, aude mai bine, dar nu sunt sigura daca si mai clar.Nu poate sa repete o propozitie, decat din fragmente.Si inca mai e atenta la cum se misca buzele.Pentru a intelege anumite cuvinte sau litere citeste pe buze.
Toate lucrurile acestea sunt total noi pentru mine.Sunt constienta ca trebuie sa ma informez pentru a o putea ajuta, dar nu stiu de unde sa incep.Sunt aparatele bune?Sunt bine reglate?E nevoie de mai mult timp pentru rezultate?Apreciez mult daca poate sa ma ajute cineva cu mai multe informatii.
Multumesc!
Post Reply