betaserc

Totul despre protezele auditive purtate.
Post Reply
simona
Posts: 17
Joined: Wed Jul 17, 2013 10:38 am

betaserc

Post by simona »

A luat cineva betaserc si s-a simtit mai rau decat atunci cand nu-l lua? Simt ca urechea imi e mai infundata decat atunci cand nu-l luam.
Ada31
Posts: 64
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:02 pm
Location: Craiova

Re: betaserc

Post by Ada31 »

Da eu am luat. cam tot asa ma simteam. inseamna ca nu iti ''priieste''. nu il tolereaza organismul tau. eu nu l-am mai luat, nici sa nu mai aud de betaserc de atunci. dr orl era uimita, eu ii spuneam cum imi e, ea o tinea pe a ei. nici la dr asta nu m-am mai dus. o cunostinta a luat betaserc si s-a simtit bine. sunt oameni care se simt bine cu betaserc, altii nu..asta e..nu este capat de tara, sunt si alte medicamente la fel de bune ca betasercul. zii dr sa iti inlocuiasca cu altceva!
simona
Posts: 17
Joined: Wed Jul 17, 2013 10:38 am

Re: betaserc

Post by simona »

Multumesc Ada ca mi=ai impartasit experienta ta cu Betaserc. Am mai citit pe net despre o doamna care l-a luat si nu i-a priit, citez
"După un tratament cu Betaserc, am rămas cu o senzaţie de presiune în cap”

După aproximativ două săptămâni de tratament cu medicamentul Betaserc 24 mg tablete, în spital, am spus medicului că simt ceva deosebit, presiuni în cap. Am crezut că se vor lua ceva măsuri, dar deloc. După ce am fost externată, am verificat medicamentele de pe reţetă şi am văzut că acest medicament era prescris în continuare şi, din precauţie, am luat doar câte o ju­mătate de tabletă, în loc de una întreagă. Simptomele erau aceleaşi. Din urmă­toarea zi nu am mai luat deloc. Am citit mai atent pros­pectul şi am văzut, la rarele reac­ţii adverse, că primele trei erau reacţiile mele: senzaţie de presiune în cap, senzaţie de bătăi repezi ale inimii şi senzaţie de apăsa­re în piept. Întrerupând total pas­tilele au dispărut bătăile repezi ale inimii şi apăsarea în piept, dar am rămas cu presiu­nea în cap. Sunt aproximativ 10 luni şi nu mai cedează de­loc. Am fost la doctor, mi-a dat când una, când alta, şi eu sufăr în conti­nua­re. Vă rog foar­te mult, dacă mă puteţi aju­ta, spuneţi-mi ce să fac. Cu mii de mulţumiri,
A.B. - Braşov


De aici http://www.formula-as.ro/2012/1043/citi ... -cap-15730
Post Reply