Apa in urechi

Informatii si experiente despre afectiunile ORL.
Post Reply
Alexandra
Posts: 1
Joined: Tue Jul 30, 2013 12:36 am

Apa in urechi

Post by Alexandra »

Acum o luna sau doua mi-a intrat foarte multa apa in urechi in timp ce faceam baie. Mi s-a infundat urechea si nu si-a revenit decat in decursul urmatoarelor zile. De atunci nu am mai lasat niciun strop de apa sa-mi intre in ureche, ba chiar mi-am cumparat doape de urechi. Problema mea de urmatoarea: cu toate aceste masuri de precautie, nu stiu exact ce anume mi s-a intamplat inauntrul urechii, pentru ca de fiecare data cand ma intind de exemplu si pun presiune in urechi, aud un sunet ciudat ca si cum mi-ar fosni o punga in ureche. Dar numai atunci, cand pun presiune in urechi, ca atunci cand ma intind sau cand casc, de exemplu. In rest aud foarte bine si nu am nicio alta problema, dar ma tot intreb daca nu cumva este ceva pentru care ar trebui sa-mi fac griji.
simona
Posts: 17
Joined: Wed Jul 17, 2013 10:38 am

Re: Apa in urechi

Post by simona »

Du-te la dr , nu amana.
Audionova
Posts: 6
Joined: Thu Jun 13, 2013 5:46 pm

Re: Apa in urechi

Post by Audionova »

Pentru a va linisti, faceti o vizita intr-unul dintre centrele [de protezare auditiva], exista in fiecare judet, unde vor fi vizualizate conductele auditive, timpanele, daca se impune se vor face si testele auditive si veti fi consiliat cu profesionalism.
Mihaela34viviana
Posts: 16
Joined: Fri Aug 29, 2014 7:51 pm

Re: Apa in urechi

Post by Mihaela34viviana »

Alexandra wrote:Acum o luna sau doua mi-a intrat foarte multa apa in urechi in timp ce faceam baie. Mi s-a infundat urechea si nu si-a revenit decat in decursul urmatoarelor zile. De atunci nu am mai lasat niciun strop de apa sa-mi intre in ureche, ba chiar mi-am cumparat doape de urechi. Problema mea de urmatoarea: cu toate aceste masuri de precautie, nu stiu exact ce anume mi s-a intamplat inauntrul urechii, pentru ca de fiecare data cand ma intind de exemplu si pun presiune in urechi, aud un sunet ciudat ca si cum mi-ar fosni o punga in ureche. Dar numai atunci, cand pun presiune in urechi, ca atunci cand ma intind sau cand casc, de exemplu. In rest aud foarte bine si nu am nicio alta problema, dar ma tot intreb daca nu cumva este ceva pentru care ar trebui sa-mi fac griji.
Mergeti la doctor nu la Audionova
Post Reply