Phonak Target fitting software

Informatii despre consumabilele aparatelor auditive, programarea lor si accesoriile utilizate.
Post Reply
User avatar
tipatescu
Posts: 32
Joined: Thu Mar 12, 2009 3:16 pm

Phonak Target fitting software

Post by tipatescu »

Nu mi-am putut stapani dorintele perverse, evident la gandul ca nu incercasem tot posibilul, si am reusit acum doi ani sa reusesc sa achizitionez cu destul de multa greutate sub raport financiar, dar evident de aproape 1/2 ori mai ieftin decat in Romania, din Franta, o pereche de aparate auditive Phonak audeo S yes IX. Problema, evident, a fost cu potrivirea software-ului ... cica avand alta tehnologie nu ar putea fi programate decat cu Phonak Target care nu era disponibil pe net. Am apelat la o programare la Audionova. Nu sunt multumit sau, ma rog, am in continuare senzatia ca pana nu incerc eu si storc tot ce poate, nu ma las ... asa ca, tot cautand in continuare la un moment dat am avut surpriza sa dau de asta:

http://www.hearing-loss-help-co.com/ind ... 684.html&1

Programatorul il am, cablurile de programare le am, ma tenteaza sa ma apuc din nou treaba asta macar sa ma linistesc (definitiv) :)
Mai e interesat cineva de o comanda ? Am putea face o singura comanda si distribuim softul la cei care au contribuit.
User avatar
Keo
Posts: 382
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:50 pm

Re: Phonak Target fitting software

Post by Keo »

tipatescu wrote:Am apelat la o programare la Audionova. Nu sunt multumit sau, ma rog, am in continuare senzatia ca pana nu incerc eu si storc tot ce poate, nu ma las ...
Cei de la Audionova mi-au spus ca daca nu ai luat aparatele de la ei atunci reglajele sunt "foarte scumpe", in jur de 250 lei per sedinta de reglaj, asa este?
User avatar
tipatescu
Posts: 32
Joined: Thu Mar 12, 2009 3:16 pm

Re: Phonak Target fitting software

Post by tipatescu »

Si mie mi-a fost teama de asta cand m-am dus la ei, cam acum un an. Insa din cate tin minte, reglajele au fost parca de 50 lei, am fost la o singura sedinta ... am zis sa nu abuzez, simteam ca mi se facuse un mare serviciu. Sau am dat peste o persoana dragutza si nu era presata, nu stiu. Poate conteaza si cu cine vorbesti la ei ... Cert e ca ei traiesc din vanzarea aparatelor. Din pacate pe cine intreb (nu am dat de legaturi mai stranse) nu ma poate ajuta si cu "target" sau alte "chestii" ... ori sunt suspiciosi, ori nu prea se pricep nu au acces la mediile de instalare, ori le e frica ca isi pierd painea sau sunt dati pe "forum"-uri :) ... Asta e. Poate conteaza persoana intrebata, care intreaba si sa nu intrebi cu vocea tare ... Persoane mai amabile sa mai gasesc, nu si atunci cand gradul de ocupare e ridicat sau la ore de varf. Iti trebuie rabdare si mici skill-uri specifice luptei in jungla romana ... :)

Eu ma duceam pe Ardeleni, imi e mai usor, in Bucuresti. Insa am intampinat persoane mai deschise in provincie (dau exemplu Rm-Valcea, Tg-Jiu ), pe unde m-a dus treaba. Nu am apucat sa purced la potrivirea aparatelor in provincie insa, caci eram in trecere si doar am discutat de problema si posibilitatea de a face reglajele acolo cand am mai mult timp.
tribalgun
Posts: 7
Joined: Fri Oct 29, 2010 7:09 pm

Re: Phonak Target fitting software

Post by tribalgun »

Mai e interesat cineva de o comanda ? Am putea face o singura comanda si distribuim softul la cei care au contribuit.
Deci sa inteleg ca IPFG nu mai e bun pentru noile aparate Phonak ? Nu reusesc sa confirm pe net informatia asta cumva. M-ar interesa sa aflu cu ce pot programa niste aparate din generatia noua Venture, mai exact Phonak Bolero.

@tipatescu - Tu ai reusit sa faci rost de Target pana la urma? Daca asta e singura varianta de programare, m-ar interesa si pe mine daca se poate comanda sau s-a cumparat si se poate contribui la el. Multumesc frumos!
Post Reply