Unison Essential P-BTE

Totul despre protezele auditive purtate.
Post Reply
Doru
Posts: 46
Joined: Wed Feb 25, 2009 8:30 pm

Unison Essential P-BTE

Post by Doru »

Salutare forumisti

De curand vechiul meu aparat auditiv marca Siemens, s-a defectat.
Am cautat ceva ieftin pentru ca situatia mea financiara modesta nu-mi permite sa achizitionez un aparat auditiv performant. Am gasit un aparat auditiv Unison Essential P-BTE nou, la pretul de 500 lei, nu stiu cat este de bun si daca merita mai putin sau mai mult decat suma respectiva, nu am experienta in acest domeniu. Ce i-mi recomandati ?
apolo
Posts: 194
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:38 pm

Post by apolo »

sa mai pui la ciorap si sa iti iei un aparat bun :) . la 5 milioane nu cred ca se poate numi aparat . eventual fa un imprumut la prieteni strange vreo 20 -25 milioane si apoi da-mi un mesaj sa-ti dau un pont :P
dark_light
Posts: 229
Joined: Tue Nov 27, 2007 1:19 pm

Re: Aparat auditiv Unison Essential ?

Post by dark_light »

Doru wrote:Salutare forumisti

De curand vechiul meu aparat auditiv marca Siemens, s-a defectat.
Am cautat ceva ieftin pentru ca situatia mea financiara modesta nu-mi permite sa achizitionez un aparat auditiv performant. Am gasit un aparat auditiv Unison Essential P-BTE nou, la pretul de 500 lei, nu stiu cat este de bun si daca merita mai putin sau mai mult decat suma respectiva, nu am experienta in acest domeniu. Ce i-mi recomandati ?
cine il vinde? o persoana particulara sau un cabinet? pentru ca in afara de posibilitatea ca firma Clarfon, care comercializeaza in Romania Unison Essential P retroauricular (BTE) de la fabrica Unitron Canada, sa fi marit preturile in ultima perioada, de la ei poti sa-ti iei aparatul cu o diferenta mai mica de 500 de lei, daca le duci si decizia CAS. la fel, alte firme de protezare au aparate chiar mai bune decat Unisonul, la diferente mai mici de 500 de lei, cu decizie CAS.
Doru
Posts: 46
Joined: Wed Feb 25, 2009 8:30 pm

Post by Doru »

Din pacate nu pot sa astept prea mult pentru ca nu ma descurc fara aparat auditiv, deci iese din discutie strangerea baniilor in timp la "ciorap"
Aparatul respectiv nu l-am cumparat inca, i-l vinde o persoana particulara.
Timp de 27 ani am avut numai aparate auditive Siemens si am fost multumit de ele, ultimul model avea mici potentiometrii pentru reglarea frecventelor, nu mai stiu exact ce model era, parca scria PP pe el (acum este sters)
Daca nu este satisfacator aparatul Unison, am sa incerc si un anunt la publicitate poate are cineva un Siemens la un pret modic.
Post Reply