@Mona - Viata trebuie pretuita!

Un jurnal online in care iti poti posta impresiile despre amintirile, experientele si hobbyurile personale.
Post Reply
Mona
Posts: 25
Joined: Sat Jan 05, 2008 3:10 am

@Mona - Viata trebuie pretuita!

Post by Mona »

Viata trebuie pretuita!

Oriunde am fi, oricine am fi, peste tot o sa avem probleme. Totul este doar o trecere. Depinde de noi cum vrem sa traim aceasta trecere.

Chiar daca suntem hipoacuzici, eu zic sa o traiti asa cum este ea, lasand totul sa vina de la sine. :roll:
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Viata trebuie pretuita!

Post by florrya »

Ciao,Mona...eu sunt de acord cu tine. E greu sa nu ne mai gandim la problema noastra,dar cred ca gandindu-ne la asta non stop,o facem sa devina o problema in mintea noastra. Si eu zic ca viata e prea pretioasa,prea scurta, ca sa o irosim facandu-ne problema si mai mare. Important e sa infruntam viata cu tot ce ne ofera ea,inclusiv barierele noastre,limitele. Eu insa am invatat ca e important sa ai si prieteni adevarati,care sa te ajute cand ai nevoie,prietenul la nevoie se cunoaste.Viata nu e usoara pentru nimeni...si sa nu uitam,exista persoane care sufera mult mai mult,viata nu le-a luat doar auzul,ci si sanatatea sau sunt tintuite la pat sau scaun cu rotile.
Acest forum e bun ca sa ne "descarcam" de problemele noastre, psihic vorbind,dar mai ales sa ne impartasim reciproc experientele personale. Numai bine la toti!
Post Reply