Intalniri?

Discutii generale care nu se incadreaza in nici un alt forum ale acestui site.
User avatar
alexmirica
Posts: 28
Joined: Sun Aug 30, 2009 10:50 am
Location: Bucuresti :((
Contact:

Intalniri?

Post by alexmirica »

Salutari!
Ar fi grozav daca am organiza o intalnire saptamanala sau hebdomadara (bilunara) in fiecare sambata sau duminica la o locatie pe care o stabilim, sa socializam. Pe forumul meu se organizeaza intalniri saptamanale si pot spune ca se creeaza noi prietenii, oportunitati, etc., si nu ar fi rau sa procedam la fel si noi, cei din forumul auz.ro!
Propunerea mea ar fi sa ne intalnim in fiecare sambata la ora 18:00 in Piata Mihail Kogalniceanu, e o pizzerie Mamma Mia.

Ce ziceti?
User avatar
Keo
Posts: 382
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:50 pm

Post by Keo »

Nu-i o idee rea deloc, daca se tine, vin. :)
User avatar
alexmirica
Posts: 28
Joined: Sun Aug 30, 2009 10:50 am
Location: Bucuresti :((
Contact:

Post by alexmirica »

Bun, propun ca daca sunt minimum 4 doritori sa vina la intalnire, s-a hotarat, ne adunam la locatia propusa. Keo, sa inteleg ca esti de acord cu locatia? Daca nu, propune te rog alta.
User avatar
Keo
Posts: 382
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:50 pm

Post by Keo »

N-am idee, cat de cat aerisit sa fie ca m-am lasat de fumat si fug de fumul de tigara ca dracul de tamaie. :)
maryhare
Posts: 4
Joined: Fri Apr 02, 2010 3:22 pm

Re: Intalniri?

Post by maryhare »

Salut,
Ma bag si eu, ar fi interesant sa discutam fata in fata.
Michail
Posts: 16
Joined: Tue Jun 08, 2010 6:31 pm
Location: Timisoara

Re: Intalniri?

Post by Michail »

salutare
sunt doritori si din Timisoara ?
mi se pare o idee buna si daca ar fi amatori de un suc...stabilim o locatie si ne vedem :D
Michail
Posts: 16
Joined: Tue Jun 08, 2010 6:31 pm
Location: Timisoara

Re: Intalniri?

Post by Michail »

sa inteleg ca nu-i nici un timisorean pe-aici ?
sau santeti mai ... rusinosi ? [nu ca io n-as fi] prin "rusinos" vreau sa zic timid/zi :oops:
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

Michail wrote:sa inteleg ca nu-i nici un timisorean pe-aici ?
sau santeti mai ... rusinosi ? [nu ca io n-as fi] prin "rusinos" vreau sa zic timid/zi :oops:
Nu cred ca are lagatura cu timiditatea ci cu posibiliatea unora de a face aceasta calatorie, care ce-i drept, merita.
Eu sunt si pe forumul italian al surzilor, iar acolo are loc doar o intalnire nationala, o data pe an, intr-un oras stabilit, in fiecare an un oras al unuia dintre membri, ptr a-i "impaca" pe toti. Dar cel mai prioritar e ca acest oras sa fie usor accesibil si ptr ceilalti, accesibil in tren ptr cei care nu au masini, si intr-o (deasemenea) locatie la fel de accesibila cu mijloacele de transport, adica restaurantul.
Ei dau doar un pranz ptr ca intalnirea sa fie mai devreme, deoarece vin si din zone mai indepartate ale Italiei, in plus multi sunt si parinti cu copii mici, surzi. La acest pranz toti contribuie financiar, costa o anumita suma,, iar ptr a confirma daca vin sau nu trebuie sa trimita un mail unuia din moderatori care se ocupa de alegerea restaurantului si a datei de intalnire, rezervarea locurilor, etc. Au o luna la dipozitie in care sa confirme sosirea la restaurant.
Dupa parerea mea, ar fi fain sa organizeze si acest forum asa ceva, desigur si la o pizzerie, macar o data pe an si tot e bine, ptr a putea sa se organizeze si cei din alte orase. Asa, ar putea face un schimb de opinii si de experiente personale, s-ar construi prieteniii, in fine ar fi un lucru pozitiv. Merita, daca ar fi posibil, deisgur, dar cum am zis, macar o data pe an.
O zi buna!
Michail
Posts: 16
Joined: Tue Jun 08, 2010 6:31 pm
Location: Timisoara

Re: Intalniri?

Post by Michail »

pai nu ma refeream la intalniri "nationale", ci la intilniri cu cei din oras :D
si intalniri se organizeaza anual...da' mai mult pt compii/parinti
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

Michail wrote:pai nu ma refeream la intalniri "nationale", ci la intilniri cu cei din oras :D
si intalniri se organizeaza anual...da' mai mult pt compii/parinti
da, numai cu cei din Timisoara? deci sa inteleg ca oferta era doar ptr timisoreni? :D
Mda..... :roll:
Michail
Posts: 16
Joined: Tue Jun 08, 2010 6:31 pm
Location: Timisoara

Re: Intalniri?

Post by Michail »

poi mi se pare mai comod sa ne intalnim cei dintr-o locatie[oras/sat/comuna/catun] :P
ca daca e vb despre intalnire...nationala, se complica lucrurile :cry:
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

Michail wrote:poi mi se pare mai comod sa ne intalnim cei dintr-o locatie[oras/sat/comuna/catun] :P
ca daca e vb despre intalnire...nationala, se complica lucrurile :cry:
Tie ti se pare, ok. dar i-ai intrebat macar? A expus cineva pe aici ideea? Ca nu e vb aici de asociatia surzilor, ci de un "club" al hipoacuzicilor ca sa zic asa...ptr ca stiti, printre anumiti surzi noi nu ne gasim locul, si totusi apartinem si noi de asociatie "spirital" vorbind. Dar trebuie sa avem si noi o lume a nostra.
Nu stiu la ce intalniri "nationale" (pun ghilimelele tale) te referi tu, ca ar fi doar parinti....si ce, tinerii se rusieaza pe langa parinti? nu se gasesc puncte comune de discutie, schimb de pareri si de (mai ales chiar pentru parintii de copii mici surzi/hipoacuzici) schimb de experienta?
Uite, si eu sunt dintr-un sat. Si daca ar fi fost un punct accesibil ptr mine, sa zicem Bucuresti sau Brasov, daca as avea si prieteni pe aici pe forum, eu as fi venit. Nu ar fi fost nevoie sa fie o intalnire "judeteana" ca sa te parafrazez pe tine,ptr ca am fi cu adevarat putini.
Da se complica, la noi e si criza mai mare, dar odata in an nu moare nimeni si in plus suntem tineri, vrem sa ne si distram cunoscandu-ne si la nivel "national" nu? Exista un forum "Asculta viata" care este mai mult ptr parinti cu copiii surzi, aceia organizeaza intalniri dar si excursii prin tara, sunt un grup unit si activ pe forum. Asta cu excursiile vi se pare o idee simpla? E complicata! Si cum reusesc?? S-ar putea sa fie o mica asociatie. Oricum...doar nu mergem ca sa participam la olimpiade nationale! :lol:
Aici pe forum cine comunica? Mai miscati si voi "apele" si nu va mai opriti sa cunoasteti doar gagici :lol: Mai sunt si persoane deosebite pe lume! :roll:
Unul din regretele mele e ca nu am putut ajuge anul asta la Milano, la intalnirea anuala a lor dar pentru anul viitor am in plan.
Evident ca nu sunt singura, cunosc cativa de acolo, pe forum. Acum m-am multumit sa ii vad in poze.
Ma intrebam de ce naiba nu faceti si voi asa. Aici m-am facut, intr-un an de zile, doar un amic. Iar dincolo am cel putin 17.
Am terminat discursul! :lol: O seara buna! :lol:
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

P.S: Mie imi place sa "agit" apele, dar stiu ca nu am succes! :lol:
Michail
Posts: 16
Joined: Tue Jun 08, 2010 6:31 pm
Location: Timisoara

Re: Intalniri?

Post by Michail »

stiu de intalniri organizate de o asociatie din TM, de care se ocupa Ing. Stanciu Antoniu [la nivel national]
si nu ma refeream la "asociatia surzilor"; oricum , printre primele posturi se vorbea despre o intalnire a bucurestenilor, de-aia am zis daca sant amatori din timisoara; cat depre "agatat gagici"...nu cred ca am zis/lasat sa se inteleaga ca asta ar fi scopul :P
chiar ar fi fain sa discutam fata-n fata, chiar si 2-3-4 persoane [dintr-un oras]
cat despre organizare excursii [intalniri la nivel national]...ar fi interesant, da' nu la milano :mrgreen:
florrya
Posts: 64
Joined: Sun Apr 19, 2009 10:55 am

Re: Intalniri?

Post by florrya »

Michail wrote:stiu de intalniri organizate de o asociatie din TM, de care se ocupa Ing. Stanciu Antoniu [la nivel national]
si nu ma refeream la "asociatia surzilor"; oricum , printre primele posturi se vorbea despre o intalnire a bucurestenilor, de-aia am zis daca sant amatori din timisoara; cat depre "agatat gagici"...nu cred ca am zis/lasat sa se inteleaga ca asta ar fi scopul :P
chiar ar fi fain sa discutam fata-n fata, chiar si 2-3-4 persoane [dintr-un oras]
cat despre organizare excursii [intalniri la nivel national]...ar fi interesant, da' nu la milano :mrgreen:

Stiu ca nu te refereai la asociatia surzilor, eu doar am dat un exemplu, desi acesta e doar un forum.
Cat despre "agatat gagicile", bineinteles glumeam :lol:
Da, macar ptr excursii, ar fi interesant, si evident nu la Milano :P
Post Reply